VELKÁ PARDUBICKÁ - JAK TO VŠECHNO BYLO?

13. října 2008 v 18:43 |  KONĚ - MY LOVE**
V neděli se opět, již po 118. uskutečnila Velká Pardubická. Jedná se o nejprestižnější český dostihový překážkový závod. Programem celého dne jsou vedlejší dostihy a celý den uzavírá hlavní dostih - steaplechase. Dráha měří 6,900 metrů, jezdci musí zdolat 30 překážek. Nejobávanější je Taxisův příkop, stričně je to překážka poměrně dost široká, kde je snížený doskočiště, já bych na to nenajela ani kdyby mi chtěli platit, lidově se tomu říká zloděj životů. Letos jej ale s velkým překvapením překonali všeichni koně a jezdci - tedy všech 16. Bohužel na dalších překážkách už to tak slavné nebylo. Závod si vyžádal jednu oběť v podobě koně Klipa, který nezvládl skok a utrhl si nohu. Na místě byl utracen. ( Loni tam zůstali Polárník, utracen několik dní po, kvůli vyčerpání a Iraklion, utracen kvůli zranění.)

Do cíle hlavního závodu vběhl jako první Amant Gris ( z francoužštiny Šedý Milenec ) , tenhle devítiletý šedák byl jednoznačně v nejlepší formě, nicméně neoběhl tečný bod, který prodlužuje dráhu a zkrátil si tak trať , i když jen o pár metrů. Pravděpodobně by vyhrál, i kdyby bod oběhl, nicméně kvůli porušení pravidel byl diskvalifikován. V jeho sedle byl Tím pádem se z druhého na pdvní místo posunula osmiletá bílá klisna Sixteen, moje favoritka, říkala jsem že bude šampionka už před dvěma lety, ona je prostě kouzelná a neuvěřitelná, bez debat. Loni se stala též vítězskou. Na druhém místě se umístil Hirsh, třetí patří Juventusovi v sedle s Josefem Váňou, který letos mimochodem oslaví šestapadesáté narozeniny. Juventus je koník, kterej má taky velkou šanci se ještě ukázat a držim mu palečky, trošku mě mrzelo, že Decent Fellow se neumístil na medailových pozicích, je to co se VP týče už docela matador, běžel ji několikrát vždy s dobrým umístěním, letos ho vedl Josef Váňa ml.

Celkově hodnotím Pardubickou pro mě dnes už jako hazard se životem, a jako honbu za velkejma penězma, na druhou stranu je to sport s tradicí a jistým kouzlem, takže to sleduju, i když mi při tom tečou nervy...uřpimně už jsem zvědavá, jak to bude vypadat za rok...

sixteen

klikni pro další fotkuAmant Gris

Juventus

Decent Fellow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liv Liv | 26. června 2010 v 22:07 | Reagovat

To není Decent Fellow

2 Kika Kika | 24. prosince 2010 v 9:10 | Reagovat

To má byť Decent Fellow???? Ak sa nemýlim, je to hnedý anglický plnokrvník a nie čierny frís

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama