Září 2008

FOTKY Z KONCERTU

24. září 2008 v 20:12 COLDPLAY
Tak tady jsou ty lepší fotky, sice taky nic moc, ale kvalitnější prostě jsou než z mobilu, videa sem dám ještě zítra;-)LIDIČKY......

23. září 2008 v 15:46 COLDPLAY
Chci Vás jen poprosit, jestli byste mi mohli v komentářích nechat vaše názory na koncert, co se Vám líbilo a co ne, ať pak můžu napsat objektivní kritiku i s názorem fandů, ta už neni na tyhle praštěný stránky, tak chci aby to nějak vypadalo. Všem moc děkuju;-)

ZATIM ASPON FOTKY

23. září 2008 v 12:46 COLDPLAY
Ty fotky jsou z mobilu, takže vysoce nekvalitní. večer tam hodim fotky a videa z foťáku, to je úplně o něčem jiným;-)

JEDNA Z MEDIÁLNÍCH RECENZÍ - SOUHLASÍTE?

23. září 2008 v 12:10 COLDPLAY
Do pražské O2 arény dorazila v pondělí britská skupina Coldplay, aktuálně velký komerční trhák a miláček mainstreamových médií. Fanoušci se hodně načekali, a tak nepotřebovali slyšet ani notu a už před devátou pískali a tleskali. Nechyběly ani vlny jako na fotbale.
23. 9. 2008 10:29
Coldplay nechali své věrné čekat poměrně dlouho a když už to vypadalo, že konečně začnou, spustil zvukař z neznámých dramaturgických důvodů slavný Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji - chyba, protože v kontrastu se Straussem se ještě více odhalila skladatelská impotence britské čtveřice.
Koncerty Coldplay jsou lepší než desky, utěšovali předem kolegové, ale po pondělním zážitku se již ani tohoto stébla chytnout nelze. Jejich "skladby" jsou pořád stejně neinvenční a zoufale průměrné, často jde spíše o jednotlivé hrubé nápady než skladby, nic se v nich neodehrává, žádné drama, žádná gradace.
Opakování jednoduchého motivu na klávesy po dobu pěti minut opravdu nadšení nevyvolá, Coldplay jsou však nudní i rytmicky, prakticky všechny písničky jsou stejné, ve středním tempu.
Zatímco každá kytarová skupina se na koncertech snaží improvizovat, Coldplay nedělají nic navíc. Proč také, jejich fanoušci jim to zbaští, i když polovina zvuků běží z počítače. Jejich instrumentální neumětelství se naplno provalilo, když se kytarista výjimečně pokusil o krátké sólo, které nemělo vůbec žádnou myšlenku, nemluvě o tom, že i jinde dělal chyby.
Frontman Chris Martin nezpíval stoprocentně, kňoural, hlas mu chvílemi selhával (abychom byli spravedliví, dodejme, že se psalo se o tom, že je nachlazený). Zajímavá světelná show ani nadšení fandů už koncert zachránit nemohlo, chyběl totiž obsah - dobrá hudba. Potvrdilo se tak to, co někteří kritici naznačují už delší dobu, Coldplay jsou nejpřeceňovanější skupinou současnosti.
!!! PLUS ANKETA - KLIKNĚTE NA NADPIS !!!

COLDPLAY - VIVA LA VIDA TOUR 2008

23. září 2008 v 11:57 COLDPLAY
Tak včera jsem byla na koncertě Coldplay v 02 areně a musim říct že nikdy , nikdy jsem nic úžasnějšího nezažila. čekala jsem hodně blbý místa na sezení, že bude náká divná předkapela, celý to bude krátký falešný a nudný. Tak ted když to dáte do opaku, výde Vám jaký to bylo. Podium bylo jakoby do "U" prostě s dvěma uličkama mezi publikum, takže když na něj vlezli, byli třeba šest metrů od nás, takže už to bylo skvělý. Předkapelou byl Albert Hammond Jr. kytarysta ze skupiny The Strokes a byl fakt úúúžasnej. už to prostě dokonale navnadilo publikum. mimochodem lidi mě dočka překvapili, jak se zapojovali, jako mexická vlna vypadá v areně fakt špičkově, lidi co měli sedět stáli, všichni tleskali , zpívali a bavili se. Byla jsem fakt hrozně ráda, když celej koncert začal songem "life in technicolor" - úvodní je i na desce, to prostě už jsem málem brečela. Následovala Viollet Hill, z čehož jsem byla trošku rozpačitá, protože Chriovi to nějak ujíždělo a celý to znělo tak prazvláštně, ale pak se to všecko srovnalo a rozjelo...Měla jsem velkou radost, že hráli i starý písničky, Speed of Sound, Talk, Hardest Part, Yellow...Fix You dokonce dvakrát...fakt roztomilý bylo, když dozpíval poprvý tak řekl anglicky "posral jsem fix you..." to bylo fakt vtipný. 4esky řekli jen "ahoj, díky, dobrý večer a konečně jsme tadyXD"...pak už se debatovalo jen v angličtině, ale mluvil fakt perfektně tak nebyl žádnej problém tomu rozumět. Pořád se omlouval, že nemá dostatečnej kontakt s publikem atd...jako to bylo fajn. Aby ten kontakt nějak zvýšili, najednou se sebrali z podia, nikdo nevěděl co se děje a oni najendou vylezli uprostřed publika, obklopený spoustou fanoušků, s kytarou a harmonikou a zahráli tam dvě písničky. Pak se opět ztratili, udělala se všude tma, začala hrát Viva La Vida, ale v upravený podobě, znělo to skoro jako techno, a lidi vytáhli mobily a začali s nima svítit a mávat, vypadalo to tam jak ve Světluškově...Při několika posledních písničkám se začali sypat na lidi malí papírový a látkový motýlci, který při kontaktu s fialovým světlě svítili, bylo to naprosto fascinující. Musim se přiznat, že když začli hrát Strawberry Swing, na kterej jsem se fakt hodně těšila, vhrkly mi slzy do očí, jak to bylo dojemný. Jako nemělo to jedinou sebemenší chybu, ty prachy za to stoprocentně stály a šla bych klidně znova. koncert skončil asi v půl dvanáctý, takže i s předkapelou trval tak tři hodiny. jsem z toho nadšená a ještě hooodně dlouho na to budu vzpomínat, na stupnici od jedničky do desítky získávaj patnáctku, protože to byl vážně zážitek téměř nepopsatelnej...
Odpoledne přetáhnu videa a fotky z mobilu a fotáku a dám to sem, abyste si udělali představu;-)

FAJN

22. září 2008 v 13:53 MY DIARY...
Fajn. tak eště před desíti minutami jsem měla vážně skvělou náladu a ted mi jí bezvadně zkazily moje dvě dobrý kamarádky. mno...dobrý...poslední dobou už spíš jen kamarádky. myslim, že to nebude dobrý, jak si pořád slibujem. začala jsem brát prášky na uklidnění. pořezala jsem se na ruce. a víte co, je mi dobře. je mi dobře. kurva. jsem jako ýmo. taký malý trapný nic, co zkazí na co sáhne. to znělo taky emácky...ve středu jdu ke kadeřnici, tak si to nechám líznout na patku abych byla aspon autentická emařka. proč maj lidi potřebu hrabat se v ostatních? to nechápu. vysvětlí mi to někdo?
Kamarádky? kamarádky by asi měly vědět, co jejich kamarádku trápí. když to nevědí...jsou to ještě kamarádky? nebo už jen osoby, se kterými se stýkám? nevim. Nazvala jsem je krávama. ted zpětně bych asi použila jiný oslovení, jenže...jenže.
Moje kamarádky, neboli asi spíš už dvě osoby mi nevěří.
tohle jsem napsala před rokem:
Ci wám napísmenkowat wo jedný bájeczný cholshishce, kerá se menuje markétka. tagg ako haniczka je moe ségra tagg markéta je můy brácha. chodíme spolu do jedný shkoly, do jedný třídy a dokonce spolu překwapiwě i sedíme. mno a pak spolu wěczinou chodíme eshtě wen, hlawně se psem, nebo si dem třeba někam sednout, trajdat po městě, i když to wěczinou dopadá docela katastroficky mno...sou wěci we kterejch se neschodnem - hudba (meggushka má ráda popík, disco atd, jooooo a hip hop nesmim zapomenout ), kluci )přece enom se násh wkus troshiczku lishí ) a plostě tagg wůbec. ale wim, že se na ní můžu dycky skoro 100% spolehnout, když nemám zrowna nejlepshí náladu, nebo se mi něco stalo...kromě toho se spolu nikdy nenudíme, ptz takowý kráwowiny, co wona eshtě s nashim bratrancem (monika) wymejshlí, je někdy fuckt až neuwěřitelný....mno nic, myslim, že s 90% lidiczek, kerý ted znám, se za 10 let rozhodně bawit nebudu, ale megg patří mezi těch 10%, kterejm budu jednou wypráwět wo swejch wnouczatech=)))
nvm, co bych psala dneska. protože markéta bude patřiř mezi 90% lidí, se kterejma se za deset dvacet let stýkat nebudu.
Asi ani nemá cenu to řešit. jdu si vzít prášek, vopláchnout si ruku a dělat, že je všecko v cajku, protože to jediný mi jde asi skoro dobře,,,

DNES SMĚR O2 ARENA ZA CHRISEM A JEHO HUDEBNÍMI PŘÁTELI;-)

22. září 2008 v 12:43 COLDPLAY
Ták. už je to jasný. dneska jdu do o2 areny na koncert COLDPLAY. Vůbec jsem to neměla v plánu a dověděla jsem se až včera, že je tu reálná šance, že by se šlo, ale až dneska jsme sehnali lístky a je to stoprocentní. Asi to budou hooodně blbý místa, kde nic neuvidim a při mým štěstí si přede mě sedne někdo veeelikej, takže si vytahám krk jak žirafa. Táta jít stát nechce, že by ho pak bolely nohy a že by to celou dobu nevydržel, ale i tak...Abych to objasnila. K narozeninám mi naši dali džíny a mám z nich fakt radost, a včera přišli s tim, že mi vlastně nic moc nedali a že teda jestli nechci jít na koncík. Mohla jsem si vybrat, jestli s tátou nebo bráchou, načež vim, že brácha je fakt nesnáší a naopak táta je úplně hrozně miluje a myslim, že tim tak trošku nadělil dáreček i sobě, protože o tom koncertě pořád mluvil, takže mám hroznou radost i za něj, třeba coldplay už tolik neposlouchám jako dřív, ačkoliv tohle cd neni tak hrozný a nutno říct, že dřív jsem je měla hodně ráda. Takže pořád tomu ještě nemůžu uvěřit, páč si myslim, že to bude fakt skvělý už kvůli tý atmosféře. Noo budu fotit a natáčet tak to sem pak všecko dám, když z toho něco bude;-)

PÁRTY ZA VŠECHNY PRACHY

21. září 2008 v 22:14 MY DIARY...
Takže. Včera a vlastně i dneska jsem slavila svoje narozky. Bylo to vážně hodně....zajímavý. /čet jako kráva, nalitý že jsmepomalu nemohli ani odejít, večer strávenej s naprostejma mamlasama co nakonec vodejdou bez placení exoti, a nakonec bezva spáneku toníka. Lehce shrnuto. Mno...někdy se o tom třeba i rozepíšu. Každopádně jsem hledala jen tak z nudy písničky k narozkám...některý z nich tadyyy:

HAPPY BIRTHDAY DEAR KACZENKAAA

20. září 2008 v 12:11
Takže. Dneska mám narozky. půjdu si to oslavit a nenechám si to ani náhodou zkazit. Chacháááá takže mi klidně gratulujte, pak Vám napíšu, co jsem dostala hezkého=DDD)))

TONÍK A EVERLY...SO SWEET ...

19. září 2008 v 12:02 RED HOT CHILI PEPPERS
Tak tohle je jedna z aktuálních fotek Anthonyho s jeho malým klukem Everly B. No nejsou sladký? posuďte sami....;-)

RAFČA A LAFČA

17. září 2008 v 19:47 MY DIARY...
Oukí doukí. Dneska jsem si koupila botičky. Je to pro mě úplně fascinující mít je na nohách a vědět že jsou mojeXD Ted mluvim jak psychopatka, jenže já po nich toužim pět let a najednou je mám a to je prostě úplná euforie. Jsou křiklavě červený a nikomu se nelíběj. Jenom mně, ale to je fuk. Vypadám jak karcoolka nebo vodník česílko, ale je mi to fakt úplně u prdele, páč jsou prostě báječný. Noo a to je už asi všecko, takže se mějte a přejte mi jeee;-)))

KACZENKAaa BUDE MÍT BOTIČKY JUPÍ

16. září 2008 v 20:52 MY DIARY...
Zítra si jdu koupit s babičkou STEELY. Hrozně se na ně těšim, protože je chci už od dvanácti. Chci křiklavě červený, akorát si poslední dobou tim nejsem moc jistá, ale to je jedno. Prostě je budu mít a jsem úplně happy, nooo to je všecko jupíííííííXDXDXDXD))

SLIPKONT - CIRCLE

16. září 2008 v 16:04 SLIPKNOT
Písničku Circle miluju, jednou jsem svýmu bráchovi řekla, že mi přijde romantická a on dostal hysterickej záchvat smíchu, jak prej může bejt punk romantickej. Snaha vysvětlit mu, že to punk asi fakt nebude mi nevyšla, takže nedávno za mnou přišel celej vyjevenej a prej "ty vole, slipknoti sou metal jo? to sem vole ani nevěděl, vidiš".......trubka. No detail. Nedávno jsem byla v Práglu s kamarádama a s Haniczkou a jeden kluk, řikali mu Ejdý ( oprvdu nvm jak se to píše ) to zpíval. Běhal mi mráz po zádech jak to bylo nádherný a v tu chvíli jsem si říkala, že je to snad i hezčí než celý slipknoti. Ale tak proč néé no...Každopádně si to poslechněte;-)

ANDREWOVI NUDLE CHUTNALY;-)

16. září 2008 v 14:43 URAGGAN ANDREW AND REGGAE ORTHODOX
Dneska jsem byla v obchoďáku a jak jsem tam tak chodila a prohlížela si lidi, viděla jsem v čínský restauraci sedět Ondru - zpěváka Uraggan Andrew. Byl opálenej, cpal se nudlema a máčel si v tom ty dredíky svý. Tak to je jenom jakože můj pozitivní zážitek, tak jsem Vám to musela říct=D

AKTUÁLNÍ REAKCE NA AKTUÁLNÍ PODNĚTY

15. září 2008 v 20:44 MY DIARY...
Dřív byli tři lidi, kteří toho o mně věděli spoustu. Snad i to, kde všude mám pihy. Vezměme to popořádku.
Tomáš Šťastný: Jak se jmenoval, tak byl hrozně nešťastnej na tomhle světě. A možná proto, když ho v tom ostatní nechali plácat to tu tak brzy zabalil. Umřel sám, v době, kdy už jsem mu o sobě neřikala nic. Nicméně to byl a bohužel stále je jedinej kluk, do kterýho jsem kdy dřív byla zamilovaná. A nikdy jsem mu to neřekla, ačkoliv jsem ted třeba mohla být šťastná. Né paní Šťastná, ale jenom jedna maličkatá spokojená happy postavička na tomhle maličkatým světě. No...nedopadlo to...ani nevim, kde přesně je pohřbenej a ani už si vlastně za těch sedm měsíců nepamatuju, jak přesně vypadal. Dvakrát se mi o něm zdálo. Poprvý to bylo nádherný, podruhý jsem se budila hrůzou. Nikdy jsem o něm nemluvila, nepsala, ví o tom něco kloudnějšího snad jediná osoba - Haniczka. Ano, dostávám se k druhý osobě.
Hanka Kubáčová: Slečna, kterou znám víc jak 15 let. Ačkoliv ten výraz nemám ráda, ona byla, je a bude navždycky moje nejlepší kamarádka. Jak už jsem psala dřív, je to nejen v poslední době ten nejdůležitější člověk, jakýho kolem sebe mám. Dokázali jsme si vytvořit báječný vztah, založený na porozumění, toleranci, důvěře...Ten, kdo má nejlepšího přítele ví, o čem mluvím, resp. píšu. A jak už jsem psala dřív, ona jediná ví, jaká doopravdy jsem.
Markéta Skálová: Brácha. Já vlastně ani nevím, jak přesně začít. Ona o mně dřív taky věděla spoustu věcí, ale najednou jsme se každá daly jiným směrem, každá ted žijeme v jiným světě, které se víceméně navzájemo neslučují, resp. se sloučit moc nedají. Jasně, ráda bych jí zas říkala takový ty malý píčovinky, jako kdo se mi líbí, povídat si o drbech a novinkách, vyprávět jí o tom, jak se mám. Vždycky jsme spolu chodily večer ven, seděly na zastávkách, který jsme si pojmenovávaly podle nemocničních oddělení, takže pak jsme měly JIPku, ORL..Byly to super časy, smály jsme se všemu, kdekoliv, kdykoliv jakkoliv. Už víc jak týden jí chci vidět, říct jí, že mám steely, jak jsem se měla na koncertě a že jsem byla na diskotéce. A že budem mít možná na chvilku druhýho psa...blá bláá...prostě tyhle věci. Jednoduše mám najednou pocit, že už jí ani nemám. a je mi z toho na nic.
Poslední dobou lidi kolem mě odchází všelijakým způsobem. Tomáš, Markéta, moje máma už je ode mě na kilometry daleko...Kvůli určitý události kterou tady nechci a ani nemůžu presentovat, jsem asi přišla i o několik jistých lidí, které jsem měla svým způsobem sama. A zjistila jsem, že už se nedokážu ani bavit, koncert byl fiasko, nedokázala jsem se smát jako ostatní a už nic není jako dřív. Paradoxně jsem se smála až po tom, co jsem dostala přes hubu, ačkoliv omylem. Připadám si stará, jako vyžvejkaná žvejkačka, vyplivnutá na chodník...nebo tak něco. Je to fakt divný...
Tohle zas byla dávka mých pocitů, je to hysterickokatastrofickotragédní výčet všech negativních myšlenek , který mám. Musim jít se psem, tak...to je všechno...

THE VERVE - LOVE IS NOISE

12. září 2008 v 12:21 RECENZE NA...
One Hit Wonder, jinak česky taky kapela jednoho hitu, jasně, Bittersweet Symphony, neznám nikoho, kdo by jí neznal. Je stará deset let a pořád je to hit. Když jí slyšíte v rádiu, bud to povolíte nebo přepnete, neni nic mezi tim...je to dokonalej song, kterej můžete nenávidět nebo milovat. O Verve po tom nebylo dlooouho slyšet, alespon ne v taký extázi, jako když vyšla bittersweet symphony. A ted je to tady, další hit, jmenuje se Lobe Is Noise. Ale upřimně - bude mít stejnej úspěch jako Bittersweet symphony? Já osobně si myslim, že ne, neni tak jednoduchá a chytlavá, nicméně...mně se asi líbí snad i víc. Přijde mi ještě vyspělejší, Richard Ashcroft - zpěvák, kytarista a frontman v jednom, tady má ještě lepší hlas, zas se vyzpíval o něco výš, má naprosto úžasný frázování, jeho angličtina je fascinující a on celkově je takej fascinující. V Love Is Noise se to dokazuje. Jeho hlas má o hodně větší rozsah, hloubky jsou taký úplně sametový, nádherně tahá nahoru vejšky. Mně z toho jednoduše běhá mráz po zádech...Takže Love is noise love is pain....uú uú uú aá aá aá...............XD
love is noise
Bittersweet symphony

HANICZKAaaa

11. září 2008 v 20:00 MY DIARY...
Haniczka. Joo ta Haniczka co je moje ségra a jak tu o ní i dočka často píšu. Mám tu fotky Bráchy a dalších, ale Haniczky ještě ne, jenže to je docela průser, když je to jeden z nejlepších lidí, který znám a hlavně ona jediná zná mě. Nikdo jinej na světě by nemoh říct, že mě zná. Ale ona jo. Protože ona jediná ví o mých strastech a problémech a divim se, že jí z toho nedrnčí v hlavě. Každýmu, i lidem co nemám ráda, bych přála, aby vedle sebe měli někoho takovýho, protože věřim, že někdo jako je ona, dokážou změnit člověka k lepšímu. Nenápadným způsobem je donutí přemýšlet a hlavně se smát. Máte tu nejhorší náladu jakou můžete mít, váš svět se sype jako domeček z karet a ona ty karty zvedá a zas je staví nahoru, nedovolí vám sesypat se úplně. A to je to největší gesto, jaků pro Vás může kdo udělat. Podržet Vás v těch nejhnusnějších situacích. Vždycky jsem říkala, že nevěřim nikomu a já vážně nikomu nevěřila, ale ted vim, že můžu věřit právě týhle báječný osůbce, díky který ještě nemám svěrací kazajku a neslintám. Protože vim, že jí můžu říct opravdu úplně všechno a že to u ní bude v bezpečí. A věřim jí, že až to zas nebude dobrý, bude stát vedle mě. Už jako malý holky jsme spolu trávily většinu času a trvá to už 16 let. Myslim, ne, spíš vim, že už nikdy nepotkám nikoho tak...snad vážně dokonalýho...jako je Hanka Kubáčová. Rošťanda, čululík, trubka..prostě ségra, haniczka.
Haní vážně ti děkuju za to, aspon za to, že tu prostě jsi a že jsi moje kamarádka. Mám tě ráda, úplně ani nevíš jak moc moc hafec...prostě děkuju. Tohle je to nejmenší, jak ti to můžu vyjádřit. Děkuju.

NAZÝVEJTE VĚCI PRAVEJMA NÁZVAMAxD

10. září 2008 v 15:34
Jak jsem napsala v článku níž, pojmenovávám si věci. je to ujetý, když se zeptáte kde madlenka a myslíte tim levou pantofli. On to nikdo nechápe až na pár vyvolených (hjůůůj) a pak to tak nák dopadá nic moc efektivně ale to je jedno.
Tak třeba moje mp3 je Grace. Předtim jsem měla ještě jednu - Michailku. Ta bohužel umřela v Chorvatsku.
Můj mobil, Sonny Ericsson w610i se jmenuje Frankie Soník, moje ironie je Irma, můj supr čupr klobouk je Early, moje domácí bačkůrky , taký ty pěkně ulítlý plyšový ve tvaru koně, dokonce i řehtaj, když zmáčknete ouško, se jmenujou Madlenka a Ijáček...mám je od dvanácti a tááák je miluju,že je nosim, i když jsou mi maličkatý už skoro. Noo detail. Je toho spousssta a spoooousta ale já si ted nemůžu vzpomenout, jedinou útěchou mi buď , že v tom nejsem sama, vid Brácha a Haniczko a čučetko a blá bláááá;-)))

IRMOooo, VŠECKO NEJLEPŠÍ;-)

10. září 2008 v 15:27 MY DIARY...
IRMA má dneska svátek. Nechtěla jsem původně tohle přání vztahovat na všecky Irmy co si to tu přečítaj, ale dobrý mno. Takže všem irmám k svátku samý pěkný věci. OK, formalita je sfouknutá a ted doopravdy. Jasně je to ujetý. Ale někdo už si možná i všim, jak si pojmenovávám všecko co můžu, vlastně mě ted napadlo, že sem dám třeba seznam, jupíí, to bude zas trapas. No k věci, jedna z těch pojmenovanejch věcí je moje ironie a sarkazmus. Bez toho bych asi umřela, nejlepší je, když něco myslíte hroozně ironicky, on to někdo nepochopí a hned jste za debila. Hurá. Ale stejně, moje ironie je pro mě tááák moc důležitá, že se jmenuje Irma. ///let totál, jasný, ale tak to už víme stejně ne...Takže Irmě všecko nejlepší, to je všecko, co jsem chtěla říct;))