INTERWIEW WITH MICHAEL PETER BALZARY ALIAS FLEAAAAAAAAAAAA

30. května 2007 v 15:07 |  RED HOT CHILI PEPPERS
na netu sem nashla rozhowor s fleou doufám že si pocztete je to docela fajn=)) czlánek se týká plánů na léto a konzerwatoře silverlake conservatory of music kterou založil w roce 2001.

Pověz nám něco o konzervatoři.
Flea: Byl to původně můj nápad, já s tím přišel. Momentálně vede výuku můj přítel Keith (Barry).
A proč tě to vlastně napadlo?
Flea: Protože systém hudební výchovy dětí na státních školách se prakticky zhroutil. Myslím, že to je vážný problém. Když jsem vyrůstal, tak v L.A. byly školy jako Fairfax High School, Bancroft Junior High School a ty měly skvělé hudební oddělení. Hrál jsem v orchestru, jazzové kapele, pochodové kapele. Asi před šesti sedmi lety jsem se tam vrátil podívat - a hudební oddělení bylo zrušeno. Teď mají jednoho učitele - dobrovolníka a pár akustických kytar. Nic se neděje. Byl to šok. Kdo přišel, vzal si kytaru a hrál. Přitom pro mě byla hudební výchova tak důležitá. Jednu dobu jsem neměl nic než potíže. Byl jsem na ulici, bral jsem drogy, vloupával jsem se do domů. Nad vodou mě drželo hudební vzdělání. Věděl jsem, jak číst hudbu. Dalo mi disciplínu, pocit sebe sama, pocit naplnění.
Hudba dobře funguje jako terapie.
Flea: Hraní je nádherná věc. Ale i poslouchání hudby je skvělé. I pro toho, kdo nechce být muzikantem, je získání hudebních základů důležité pro lepší pochopení. Hudba je jako duch lidstva, vesmíru... Lidé, kteří nikdy nevěnovali čas tomu, aby do hudby pronikli, mají omezenější životy. Děti si zaslouží bohaté a rozvinuté životy. Tohle je pokus jak toho dosáhnout.
Jak se ve škole vyrovnáváš se slávou?
Flea: Sláva je zvláštní zvířátko ... Svým způsobem je to vyjádření toho, kdo jsem. Jsem umělec a myslím, že jsem se díky svému vystupování zařadil už i do mainstreamového povědomí. A všichni tihle lidé vás taky utvářejí. Já vlastně jen vím, že mi to dovolilo získat peníze na tuhle školu, a to je skvělá věc... Až skončíme v srpnu s turné - to už budeme na cestě rok a půl - zaměřím se víc na to, abych tu byl a pořád učil. Basu a trubku.
Jaké další plány máš na léto?
Flea: No, kromě té hudební školy jsem taky pěkně lenivý flákač. Ale pořád dělám na nějaké muzice, skládám... taky jsem táta. A rád hraju basketbal a golf.
Pracuje kapela na něčem novém?
Flea: Pořád na něčem děláme, ale momentálně to nemá obrysy nějakého dalšího alba.
Jak se ti líbí na pláži v Malibu?
Flea: Miluju ji. Vlastně jsem ještě chtěl říct, že jsem taky přírodní kluk - rád se procházím, chodím na túry. Teď se můžu v noci procházet po pláži, lézt po kopcích... V takových chvílích se cítím fakt blízko přírodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama